Mesačná výzva pre teba





Daj si mesiac pitia zelerovej šťavy!
Ako na to?
Každé ráno po prebudení si odšťav 0,5 – 2,5 l (odporúčam 0,5 l) zelerovej šťavy na lačno.
Počkaj 30 minút a potom sa naraňajkuj.
Ak si začiatočník a zeler si nikdy nepil, začni s 0,1 dcl. Po troch dňoch si daj 0,2 dcl, potom 0,3 dcl a nakoniec budeš piť dávku 0,5 l zelerovej šťavy – odporúčanú pre dospelého človeka ako najmenší možný pomer. Ak by si dlhodobo pil menej ako 0,5 l, neprinesie ti to žiadne výsledky. Zeler treba naozaj piť tak, ako sa uvádza v knihách.
Každú jednu stonku si poriadne poumývaj, vysuš a odšťav. Odšťavenú zelerovú šťavu je potrebné precediť cez sitko, aby si z nej dostal maximum – nesmie jej v absorpcii brániť dužina, aj keď je zdravá. Zelerová šťava sa pije precedená.
Do zelerovej šťavy nemiešaj jablká, hrušky, uhorku, vodu či čokoľvek iné. Pije sa čerstvá, čistá a nesmieš do nej nič pridávať. Ak by si si chcel zeler odšťaviť na viac dní dopredu, je to zbytočné, pretože zelerová šťava by sa mala piť čerstvo odšťavená. Ak však ráno skoro vstávaš, môžeš si ju pripraviť večer pred spaním, uchovať v sklenenej uzavretej nádobe a ráno vypiť.
Zelerová šťava stráca na sile každou minútou a do 24 hodín úplne vyprchá, preto by sa mala vypiť čo najskôr. Potom je zbytočné ju piť… Preto si dávaj pozor na kupované šťavy – nevieš, ako dlho tam zelerová šťava stojí a či ti vôbec prinesie úžitok. Zelerovú šťavu ani nezamrazuj, ale vždy si ju odšťavuj čerstvú.
Alergia na zelerovú šťavu je veľmi zriedkavá – vyskytuje sa približne u jedného človeka z milióna. Téme sa venujem viac ako 7 rokov a doteraz som sa nestretla s nikým, kto by mal na ňu alergiu! Zelerová šťava nebola doteraz vedecky skúmaná, no napriek tomu je považovaná za alergén, hoci to tak nie je.
Ak by sa však predsa len našiel niekto alergický, prejavy by boli okamžité – po vypití opuchne jazyk, zmodrejú ústa a dýchanie sa môže sťažiť, no tieto príznaky do niekoľkých minút odznejú – uvádza Anthony vo svojich knihách. Nijako inak sa alergia na zelerovú šťavu neprejavuje, ani neskôr!
Vyrážky, zvracanie, bolesti brucha či hnačky nie sú znakom alergie, ale silnej detoxikácie, ktorá sa väčšinou prejaví okamžite. Pri ťažších stavoch odporúčam vydržať a čítať knihy. Ak by sa u teba objavila skutočná alergia, najbližšou alternatívou je uhorková šťava – ale neprechádzaj na ňu len preto, že ti zeler nechutí! Skutočne iba v prípade alergie.
Vtedy si namiesto zelerovej šťavy odšťavuj uhorkovú – postup je rovnaký. No pozor! Uhorky a rajčiny na seba najviac viažu chemikálie, preto ak nemáš možnosť kúpiť si uhorku v bio kvalite, radšej ju ošúp a až potom odšťavuj.
Zelerovú šťavu môžu piť aj tehotné ženy a dojčiace matky. Akékoľvek útoky a dezinformácie na túto tému nie sú pravdivé. Viac sa dočítaš v knihách od Anthonyho Williama.
DRŽÍM TI PALCE!